Recent, în Grădinița de copii nr. 220 Ciorescu a fost desfășurat Consiliul pedagogic cu tema „Implementarea jocului în grădiniță ca activitate de bază în viața copiilor”. Au fost făcute totalurile controalelor tematice, prezentate note informative, comunicări la temă. S-a vorbit și despre evaluările finale ale copiilor din grupele pregătitoare.
